1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Valilerin AK Partili başkanlarla bakan ziyaretleri gündem oldu
Valilerin AK Partili başkanlarla bakan ziyaretleri gündem oldu

Valilerin AK Partili başkanlarla bakan ziyaretleri gündem oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından farklı tarihlerde göreve getirilen valilerin, AK Parti il başkan ve başkan yardımcılarıyla beraber gerçekleştirdiği bakan ziyaretler, gündem oldu.

A+A-

CHP'li Seyit Torun, durumun "demokrasilerde kabul edilemeyecek bir şey" olduğunu söylerken "Devlette partizanlık kabul edilemez" dedi. HKP’li Tacettin Çolak ise"“Ülkemiz parti devletine dönüştürüldü" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 11 Mayıs 2022’de 20 ilin valisi değiştirilmiş, 9 ilin valisi ise merkeze çekilmişti. Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre, Teftiş Kurulu Başkanı Turan Ergün Uşak Valiliği’ne, Sivas Valisi Salih Ayhan Şanlıurfa Valiliği’ne, Kâğıthane Kaymakamı Mustafa Koç Niğde Valiliği’ne atanmıştı. Atanan valilerin göreve geldikleri andan itibaren yaptıkları gündeme geldi.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; valiler, atandıkları illerin AK Parti il örgütü yöneticileriyle birlikte çeşitli bakanlıkları ve bakanları ziyaret etti. Valilerin ziyaretlerine muhalefet partilerinden ise kimse davet edilmedi.


Parti devletinin fotoğrafı olarak yorumlanan ziyaretlerden öne çıkanlar şu şekilde:

UŞAK: 31 Mayıs’ta Uşak Valisi Turan Ergün, AK Partili Uşak Milletvekilleri; Mehmet Altay, İsmail Güneş, AK Partili Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul ile birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’u ziyaret etti.

 

(31 Mayıs'ta Uşak Valisi Turan Ergün, AK Parti Uşak Milletvekileri; Mehmet Altay, İsmail Güneş ve AK Parti İl Başkanı Fahrettin Tuğrul'un da aralarında bulunduğu heyetle birlikte Bakan Soylu’yu ziyaret etti.)

 

(31 Mayıs'ta Uşak Valisi Turan Ergün, AK Parti Uşak Milletvekileri; Mehmet Altay, İsmail Güneş ve AK Parti İl Başkanı Fahrettin Tuğrul'un da aralarında bulunduğu heyetle birlikte Bakan Kurum’u ziyaret etti.)

ŞANLIURFA: 27 Haziran’da Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ile Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’i ziyaret etti. 5 Temmuz’da ise Vali Ayhan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret etti. Ziyarete AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri; Zemzem Gülender Açanal, Mehmet Kasım Gülpınar, İbrahim Halil Yıldız, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı’nın yanı sıra Şanlıurfa’da bulunan kurum ve kuruluşların temsilcileri de katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler