1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Tolunay Kafkas Sonrası Ümit Milli Takım'ın Teknik Kadrosu Şekillendi!
Tolunay Kafkas Sonrası Ümit Milli Takım'ın Teknik Kadrosu Şekillendi!

Tolunay Kafkas Sonrası Ümit Milli Takım'ın Teknik Kadrosu Şekillendi!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Tolunay Kafkas’ın ayrılığının ardından Genç Milli Takımların yeni teknik kadrosunu duyurdu.

A+A-

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), geçtiğimiz günlerde Tolunay Kafkas'tan boşalan Ümit Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevine Levent Sürme'yi getirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu, yaşanan direktör değişimi sonrası, Genç Millî Takımlar içerisinde yeni görevlendirmelerde bulundu.

Kariyerlerinde millî takım ve kulüp deneyimleri yaşamış, genç yaş gruplarındaki millî futbolculardan gelişimine katkı sağlayacak, çağdaş futbol müfredatı ile eğitimler almış, UEFA antrenörlük lisansları olan yeni nesil ve genç Türk antrenörleri "Türk Futbol Ekolü" oluşturulması amacıyla hazırlanan proje çerçevesinde Türkiye Futbol Federasyonu'nda göreve başladı.

Buna göre; Orhan Şam, Sabri Sarıoğlu, Selçuk Erdoğan, Uğur İnceman ve Volkan Arslan Genç Milli Takım Antrenörü; Alkan Birlik ise Genç Millî Takım Kaleci Antrenörü oldu. Ayrıca, Dolunay Saray, Genç Millî Takım Atletik Performans Antrenörü, Ahmet Buğlar ve Ege Mirza da Genç Millî Takım Analiz Antrenörü olarak göreve başladılar.

Yeniden yapılanma çerçevesinde, 2009 yılından günümüze kadar federasyonda Bölge Antrenörü ve Antrenör Eğitimcisi olarak çalışan Selman Coşkun, Genç Millî Takımlar Teknik Koordinatörü olurken; Millî Takımlar Kaleci Departmanı Sorumluluğu görevine Emrah Karakovan, Millî Takımlar Atletik Performans Departmanı Sorumluluğu görevine Vural Durmuş ve Millî Takımlar Analiz Departmanı Sorumluluğu görevine ise Okan Aydıner getirildi. Bu 3 isim, A Millî Takım'daki görevlerini sürdürmeye devam edecek.

 

Önceki ve Sonraki Haberler