1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Okan Buruk Galatasaray'a imza atıyor
Okan Buruk Galatasaray'a imza atıyor

Okan Buruk Galatasaray'a imza atıyor

Gelecek sezon şampiyonluğa ulaşmanın hesaplarını yapan Dursun Özbek yönetimi İspanyol teknik adam Torrent ile yolları ayırdıktan sonra Okan Buruk'u resmi olarak açıklayacak.

A+A-

Sarı-kırmızılı yönetimin genç teknik adamla İstanbul'da görüşerek iki yıllık sözleşme imzalayacağı öğrenildi.

 

Tarihinin en başarısız sezonlarından birini geride bırakan Galatasaray gelecek sezona şampiyonluk hedefiyle başlamak istiyor. Dursun Özbek başkanlığındaki sarı-kırmızılı kulüp, bu hedef doğrultusunda iddialı bir takım kurmak istiyor.

 

Galatasaray'da Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur dün Okan Buruk’la görüştü. Prensip anlaşmasına varılan 48 yaşındaki teknik direktörün, Paris’ten İstanbul’a gelerek 2 yıllık sözleşmeyi imzalaması bekleniyor.

 

Hürriyet gazetesinden Ali Naci Küçük'ün haberine göre; Galatasaray'da Okan Buruk’un yeni teknik direktör olmasına artık kesin gözle bakılıyor. Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur’un 48 yaşındaki teknik direktörle görüştüğü öğrenilirken, Paris’te bulunan Okan Buruk’un Çarşamba günü İstanbul’a gelerek 2 yıllık imzayı atacağı ifade edildi.

 

 

İKİ YILLIK SÖZLEŞME

 

Başkan Dursun Özbek ve ekibi İstanbul'da Okan Buruk ile yüz yüze görüşerek deneyimli teknik adama iki yıllık sözleşme sunacak. Sunulan sözleşmenin iki yıllık olmasının nedeniyse, Dursun Özbek yönetiminin iki yıllığına seçilmesi. Okan Buruk ile ilgili resmi resmi açıklama da Domenec Torrent ile yolların ayrılmasının ardından yapılacak.

 

DE ZERBİ 5 MİLYON EURO İSTEDİ

 

Dursun Özbek'in başkan seçilmesiyle Galatasaray'da Torrent'in yerine gelecek adaylar arasında Roberto De Zerbi, Marco Rose gibi isimler öne çıkmıştı. Sportif direktör Cenk Ergün, ilk olarak De Zerbi ile görüştü ancak 43 yaşındaki İtalyan teknik adam yıllık 5 milyon euro maaş istediği için sarı-kırmızılı yönetim De Zerbi'den vazgeçti

 

 

TORRENT’İN TAZMİNATI

 

Başkan Dursun Özbek ve kurmayları, Burak Elmas döneminde 14 Ocak’ta 1.5 yıllık sözleşme imzalayan İspanyol çalıştırıcı Torrent ve yardımcıları ile sözleşme fesih görüşmeleri yapmaya hazırlanıyor. Mukavelesi gereği bu sezon 1 milyon 225 bin Euro alan Torrent’in gelecek sezon 1.5 milyon Euro kazanacak. Sarı kırmızılı kulüp eğer sözleşmeyi tek taraflı feshederse, 2022-23 sezonunun ücreti de ödenmek zorunda kalacak. Özbek yönetimi, bu rakamı mümkün olduğunca düşürmeyi hedefliyor.

 

ARDA TURAN KULÜPTE GÖREV ALACAK

 

Galatasaray'da Dursun Özbek yönetimi, yeni hoca konusunda Okan Buruk'ta karar kılarken 48 yaşındaki teknik adamla 2 yıllık anlaşma sağlandı. Okan Buruk'u takımın başına getiren sarı kırmızılılar futbolculuğa veda etmesi beklenen Arda Turan'a ise kulüpte görev verecek. Fanatik'in haberine göre, Okan Buruk'un gelmesiyle birlikte Arda Turan'ın da yeşil sahalara veda etmesi ve sarı-kırmızılılarda teknik ekipte olmasa bile, Cenk Ergün'ün altında sportif direktör yardımcısı rolünde kulüpte görev alması bekleniyor.

 

Önceki ve Sonraki Haberler