1. HABERLER

  2. SPOR

  3. TFF'de yeni dönem! Samet Aybaba sürprizi
TFF'de yeni dönem! Samet Aybaba sürprizi

TFF'de yeni dönem! Samet Aybaba sürprizi

Ay-yıldızlı ekipteki çoğu oyuncunun isteksizliği ve gerçek performanslarının çok gerisinde kalmaları kafalarda soru işaretleri yarattı.

A+A-

A Milli Takım’ın Lüksemburg karşısında aldığı skor ve ortaya konan isteksiz futbol tüm okları Teknik Direktör Stefan Kuntz’un üzerine çevirdi. Ay-yıldızlı ekipteki çoğu oyuncunun isteksizliği ve gerçek performanslarından çok uzak kalmaları kafalarda soru işaretleri yarattı. Kuntz ile oyuncular arasındaki kopukluk gözlerden kaçmazken, Milli Takım’daki çatlağın Portekiz ile oynanan Dünya Kupası play-off müsabakasında başladığı ileri sürüldü. O maçtaki taktik tartışmaların ve ardından Burak Yılmaz’ın Milli Takım’ı bırakmasının bazı kırgınlıklara yol açtığı bildirildi.

stefan-kuntz-ekip.jpg

EKİBİYLE ANLAŞAMADI

Kaptan Burak Yılmaz’ın, Alman hocadaki gördüğü eksiklikleri takımla yaptığı toplantılarda gidermeye çalıştığı, hatta taktik konusundaki eleştirileri bizzat Kuntz’a da anlattığının da altı çizildi. Portekiz maçıyla alevlenen ve soyunma odasında büyüyen sıkıntıların takım içinde halen bir çözüme kavuşamadığı, bunun da sahaya yansıdığı öğrenildi. Alman çalıştırıcının sadece bazı futbolcularla değil kendi ekibindeki bazı isimlerle de ciddi fikir ayrılığı yaşadığı, hatta oyuncu tercihlerinde zaman zaman ters düştüğü kaydedildi. Faroe Adaları maçı sonrası Kenan Koçak’ın ekipten ayrılması bekleniyor.

milli-takimda-samet-aybaba-ismi-bomba-gibi-dustu.jpeg

AYBABA GELECEK PLANINI SUNDU

Kuntz’un oyuncu seçimleri TFF yönetiminde de ciddi rahatsızlık yaratırken, tazminat sorunu nedeniyle Alman hocanın gönderilmesinin düşünülmediği, bunun yerine Türk bir teknik adamın Türkiye Futbol Direktörü olarak göreve başlamasının masaya yatırıldığı öğrenildi. Bu arada yeni yapılanma için TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin, Samet Aybaba ile bir yemek yediği belirlendi. Aybaba’nın ayrıca tesislerde TFF’ye bir sunum yaptığı da kaydedildi. Fareo maçı sonrası Milli Takım’da radikal değişimlerin yaşanacağı, yönetimin önemli kararlar alacağı bildirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler