1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Kripto piyasası çöktü
Kripto piyasası çöktü

Kripto piyasası çöktü

Kripto para piyasalarında yaşanan ciddi düşüşün ardından ikinci el lüks saatlerin arzında artış meydana geldi. Bu da, fiyatların düşmesine yol açtı.

A+A-

Chrono24 isimli saat satan e-ticaret sitesi, kripto piyasalarındaki düşüşten sonra ikinci el lüks saatlerin arzında artış olduğunu açıkladı. Site, Rolex ve Patek gibi lüks saatlerin ikinci el piyasasında daha fazla satışa çıkarılmaya başladığını ve bundan dolayı fiyatların düştüğünü dile getirdi. Örnek olarak, Patek Philippe Nautilus 5711A'nın, yılın ilk çeyreğinde 240 bin dolara satılırken şu an 190 bin dolara alıcı bulduğunu gösterdi.

İşlem hacimleriyse yılın ilk yarısına göre yüzde 50 arttı.


Diken'de yer alan habere göre; en çok aranan saatlerin fiyatlarının düşmesinin ikinci el lüks saat pazarının yavaşlamaya başladığının bir göstergesi olduğu belirtiliyor. Kripto varlık fiyatlarındaki muazzam yükseliş, yeni bir lüks alıcı sınıfının doğmasına ve en iyi markaların modellerinin fiyatlarında benzeri görülmemiş artışa yol açmıştı. Kripto varlık fiyatlarında son dönemde görülen çöküşten sonra bu tüketiciler artık geri çekilirken, en çok aranan saatlerin fiyatları diğer benzer ürünlere daha da yakınlaşıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler