1. YAZARLAR

  2. Mehmet Öz

  3. İnanmasak da Türk futboluna hayırlı olsun
Mehmet Öz

Mehmet Öz

İnanmasak da Türk futboluna hayırlı olsun

A+A-

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkanlık görevine Mehmet Büyükekşi Yönetim Kurulu Üyeliklerine ise Yalçın Orhan, Nükhet Küçükel Ezberci, Murat Aksu, Yusuf Günay, İdil Karademirlidağ Suher, Erman Kalkandelen, İbrahim Burkay, Alkın Kalkavan, Ramazan Üçdan, Müslüm Özmen, Hamit Altıntop, Ali Düşmez, Talat Papatya, Volkan Can seçildiler. Başkan Mehmet Büyükekşi felsefelerini “Biz olmak” olarak açıkladı. Seçilen bu başkan ve yönetim Türk futbolu için hayırlı olur mu bilinmez ama benim kanımca olmaz gibi.
Türkiye’de spor özellikle futbol yaklaşık 20 yıldan beri spor baronu Mehmet Baykan, Ali Düşmez ve Göksel Gümüşdağ tarafından yönetiliyor. Bu baronlar Beylerbeyinden aldıkları talimatlar ile sporu ve futbolu yönetiyorlar. Bunlar el ele vererek Nihat Özdemir’i TFF başkanlığından istifa ettirdiler, Servet Yardımcı’yı da yediler. Adı Gaziantep’te başkanlık yaptığı dönemde kulübündeki bahis skandalı ile sarsılan ve istifa eden Mehmet Büyükekşi’yi başkan yaptılar. Bu yönetimde Mehmet Büyükekşi sadece göstermelik başkan olur, çünkü bu federasyonun fiilen bu aynı baronlar yönetecektir. Bu baronlar yaklaşık yirmi yıldan beri inşa ettikleri düzenin devam etmesini istiyorlar.
Şimdi bazıları Listede Mehmet Baykan yok diyenler çıkabilir. Evet yok bu doğru ama avenesi Ali Düşmez orada, listedeki birçok ismi onlar oraya yerleştirdi. Bu yönetimde onların isteği dışında karar çıkmaz, çıksa bile hemen istifalar başlar ve yönetimler yıkılır.
Trabzonspor bu oluşan Yönetim Kuruluna yapı olarak yumuşak mizaca sahip Yalçın Orhan’ı koydu. Geçen yönetimde yer alan Mustafa Hacıkerimoğlu onlarla her platformda mücadele etti. Yalçın Orhan’ın onlarla mücadele etmesi çok zor görünüyor.
Mehmet Büyükekşi tüm kurulların istifa etmesi isteyeceğim demiş, söylem olarak güzel bir adım ama adım gibi eminim ki bu spor baronları bu kurullara girecek adamları bile dizayn etmişleridir.
İnanmasak da yönetim Türk futboluna hayırlı olsun diyelim.

Önceki ve Sonraki Yazılar