1. HABERLER

  2. SPOR

  3. BBC, Emiliano Sala'nın ses kayıtlarını paylaştı!
BBC, Emiliano Sala'nın ses kayıtlarını paylaştı!

BBC, Emiliano Sala'nın ses kayıtlarını paylaştı!

2019 yılında Cardiff'e transferi için yola çıkan ve uçak kazasında hayatını kaybeden Arjantinli futbolcu Emiliano Sala'nın ve uçağın pilotu David Ibbotson'un son ses kayıtları ortaya çıktı.

A+A-

Emiliano Sala, 28 yaşındayken Cardiff takımına transferi için yola çıkmıştı. Arjantinli'nin uçağı kaybolmuş ve sonrasında uçağın düştüğü anlaşılmıştı. Tüm dünyada büyük ses getiren kazanın ardından yaklaşık 3 yıl sonra BBC uçağın pilotu David Ibbotson ve futbolcu Emiliano Sala'nın ses kayıtlarına ulaştı. Emiliano Sala'nın son sözleri ise yürek burkan cinstendi

sala.jpg

NELER YAŞANMIŞTI?

Arjantinli futbolcu Emiliano Sala, Fransa'nın köklü kulüplerinden Nantes takımından İngiltere'nin Cardiff City ekibine imza atarak kariyerinin en önemli transferini gerçekleştirdikten iki gün sonra bindiği uçağın düşmesi sonucu yaşamını yitirmişti. Pilot David Ibbotson ve Sala'nın bulunduğu uçak, 21 Ocak 2019 akşamı Fransa'nın Nantes şehrinden Galler'in başkenti Cardiff'e doğru seyir halindeyken Manş Denizi'nde kaybolmuştu. Kazadan iki hafta sonra 3 Şubat gecesi ulaşılabilen uçağın enkazından çıkarılan cesedin Arjantinli futbolcuya ait olduğunun tespit edilmesi ise dört gün sürmüştü.

arama-kurtarma.jpg

ÖLÜM NEDENİ

Nantes'dan Cardiff City'ye transfer olduktan sonra yeni kulübüne katılmak üzere yola çıkan Emiliano Sala'yı taşıyan uçak 21 Ocak'ta Manş Denizi'ne düşmüş ve oyuncunun cansız bedenine ulaşılmıştı. Açıklanan otopsi raporunda Emiliano Sala'nın ölümünün sanılanın aksine boğulma değil, kaza sırasında başına ve gövdesine aldığı darbeler nedeniyle gerçekleştiği belirtilmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler