1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Elon Musk ChatGPT'ye Rakip Çıkarıyor!
Elon Musk ChatGPT'ye Rakip Çıkarıyor!

Elon Musk ChatGPT'ye Rakip Çıkarıyor!

Ünlü milyarder Elon Musk, ChatGPT’ye yeni bir rakip geliştirmek için yoğun uğraş içerisinde..

A+A-

Elon Musk, yapay zeka teknolojileri alanında yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyor ve bu alana dair yeni adımlar üzerinde çalışmaya devam ediyor. Musk, ChatGPT’nn mimarı OpenAI yapay zeka araştırma şirketinin kurucuları arasında yer alıyordu ve daha sonra Neuralink adlı bir beyin - bilgisayar arasındaki ilişkiyi esas alan aralarındaki dengeyi hedef alan şirketi kurarak, insan beyni ve yapay zeka arasında etkileşim sağlamayı hedefledi. Son olarak, ChatGPT’ye rakip olmak amacıyla yoğun uğraş veriyor gibi gözükmekte.

elon-musk.jpg

The Information'ın haberine göre Elon Musk, OpenAI tarafından geliştirilen sohbet robotu ChatGPT'ye yeni bir rakip oluşturmak için son zamanlarda yapay zeka araştırmacılarıyla fikir alış verişi halinde. Milyarder iş adamı, daha önce Alphabet'in DeepMind AI üzerinde çalışan bir AI araştırmacısı olan Igor Babuschkin'e bir araştırma laboratuvarı kurma konusunda temaslarda bulunduğu, The Information’ın Musk, OpenAI'yi 2015'te Y Combinator'ın başkanı Sam Altman ile birlikte AI gelişimini takip etmek için kurdu ve çıkar çatışması endişeleri nedeniyle istifa ettiği 2018 yılına kadar başkanlık yaptı. Şu anda OpenAI ile herhangi bir bağı bulunmamakta.

2-003.jpg

Musk ve Babuschkin, yapay zeka araştırmasını sürdürmek için bir ekip oluşturmayı tartıştılar, ancak proje hala erken aşamalarda ve belirli ürünler geliştirmek için herhangi bir maddi plan yok.

 

Önceki ve Sonraki Haberler