1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. DEVA Partisi İl Başkanına sopalı saldırı
DEVA Partisi İl Başkanına sopalı saldırı

DEVA Partisi İl Başkanına sopalı saldırı

DEVA Partisi Karaman İl Başkanı Burak Demir, kalabalık bir grubun saldırısına maruz kaldı.

A+A-

Karaman'da kalabalık bir grup tarafından saldırıya uğrayan DEVA Partisi Karaman İl Başkanı Burak Demir, hastaneye kaldırıldı. Demir'in yüzüne dört dikiş atıldı.

Saldırının nedeninin İl başkanı Burak Demir’in, yarın yapacağı bir basın açıklamasından dolayı olduğu söyleniyor. Demir’in Karaman’da kaçak bir yapıya belediye başkanının göz yumduğunu ve bunun MHP’li bir belediye meclis üyesinin himayesinde yürütüldüğüne dair yapılacak basın açıklamasından haberdar olan MHP’li yöneticilerin iki araçla mekana geldiği, gazeteciler birlikte İmaret çay bahçesinde oturan DEVA Partililere sopalarla saldırdığı belirtildi.

Kaçak yapının belediye tarafından yapıldığını kamuoyuna duyuran Gazeteci Hüseyin Ölger, de saldırıya uğradı ve ağır yaralı halde hastaneye kaldırıldı.

Burak Demirer ve gazeteci Hüseyin Ölger şu an hastanede müşahede altında. Saldırıyı yapanların MHP’li İlçe Başkanı Muhammet Gözel, MHP Teşkilatından İbrahim Alpaslan, Hasan Gök ve Recep Gök olduğu öğrenildi.

"Kahpe saldırılarla bizi yıldıramazsınız"


DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, "Karaman İl Başkanımız Burak Demirer ve gazeteci Hüseyin Ölger, saat 00.15 sularında, MHP Karaman Merkez İlçe Başkanı ve 8-10 kişi tarafından sopalarla ağır saldırıya uğramışlardır" dedi.


"Müşahede altında tutulan arkadaşlarımıza geçmiş olsun" diyen Ekmen, "Kahpe saldırılarla bizi yıldıramazsınız" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler