1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Babacan'dan enflasyon tepkisi
Babacan'dan enflasyon tepkisi

Babacan'dan enflasyon tepkisi

TÜİK'in mayıs ayı enflasyon verilerini paylaşmasının ardından bir tepki de DEVA Partisi lideri Ali Babacan'dan geldi.

A+A-

Enflasyon mayıs ayında da ivmesini artırarak yüzde 73,50 oldu. TÜİK'i 'Rakamları Ayarlama Enstitüsü' olarak tanımlayan Ali Babacan, ''Artık kronik yüksek enflasyon dönemini yaşıyor, hiperenflasyon dönemine koşuyoruz. Bu ülke bunların hiçbirini hak etmiyor. Biz, kontrolden çıkan bu enflasyonu yeniden tek haneye düşüreceğiz.'' sözleriyle tepki gösterdi.

 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) mayıs ayı enflasyon oranını açıkladı. Enflasyon piyasaların beklentisi doğrultusunda Mayıs'ta da yükselişini sürdürdü, aylık bazda yüzde 2,98 artarken yıllık bazda ise yüzde 73,50 oldu.

 

'HİPERENFLASYONA KOŞUYORUZ'

 

Açıkladığı verilerle tartışmaların hedefinde olan TÜİK'in rakamlarına bir tepki de DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan geldi. Enflasyon verilerini değerlendiren Ali Babacan, "Rakamları Ayarlama Enstitüsünün açıkladığı enflasyon %73. Artık kronik yüksek enflasyon dönemini yaşıyor, hiperenflasyon dönemine koşuyoruz.'' ifadelerini kullandı.

 

 

'ENFLASYONU YENİDEN TEK HANEYE DÜŞÜRECEĞİZ'

 

''Bu ülke bunların hiçbirini hak etmiyor'' diyen Babacan, iktidara geldiklerinde enflasyonu yeniden tek haneye düşüreceklerinin sözünü verdi.

 

 

Babacan'ın paylaşımı şöyle:

 

"Rakamları Ayarlama Enstitüsünün açıkladığı enflasyon %73. Artık kronik yüksek enflasyon dönemini yaşıyor, hiperenflasyon dönemine koşuyoruz. Bu ülke bunların hiçbirini hak etmiyor. Biz, kontrolden çıkan bu enflasyonu yeniden tek haneye düşüreceğiz."

 

Önceki ve Sonraki Haberler