1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Altın Fiyatları Yeni Yılda Zirve Yapmaya Devam Ediyor!
Altın Fiyatları Yeni Yılda Zirve Yapmaya Devam Ediyor!

Altın Fiyatları Yeni Yılda Zirve Yapmaya Devam Ediyor!

Altın fiyatları bu sabah itibariyle uluslararası piyasalarda yüzde 1’in üzerinde değer kazanarak son bir yılın zirvesine ulaştı.

A+A-

Geçtiğimiz günde ABD'de başta Silikon Vadisi (SVB) ve Signature Bankalarının üst üste iflaslarıyla derinleşmeye başlayan bankacılık krizi altın fiyatlarında durdurulamaz yükselişini devam ettirdi.

Yatırımcıların gözdesi olarak yer alan altında, fiyatlar haftaya yüzde 1 artışla başladı. Gelişmeler sonucunda altın fiyatları geçen yıl Mart ayından bu yana görülen en yüksek fiyata ulaşırken 2 bin dolar seviyesine göz kırptı.

Gram altın geçtiğimiz hafta 1.200 bandını geçerek tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşmıştı. Yükseliş ivmesini koruyan altın sabah saatlerinden itibaren yeşil yönlü grafik çizen altın fiyatlarında gram altın 1.206,53 TL olurken çeyrek altın 1.972,69 TL ise civarında yer alıyor.

Uzmanlara göre altın fiyatlarındaki artışının devam edeceğini öne sürerken, piyasalar ve altın piyasası da bu hafta açıklanacak ABD Merkez Bankası (FED)'den çıkacak faiz kararını dört gözle bekleyecek.

ABD Merkez Bankası FED 22 Mart günü yeni faiz kararın açıklaması bekleniyor. Genel beklentinin FED'in 25 baz puan daha faiz artışına gitmesi yönünde olduğu belirtiliyor.

altn.png

 

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler