1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Abone kaybı yaşayan Netflix'ten işçi kıyımı
Abone kaybı yaşayan Netflix'ten işçi kıyımı

Abone kaybı yaşayan Netflix'ten işçi kıyımı

Dizi-film platformu Netflix, 10 yılın ardından ilk kez abone kaybettiğini açıklamasından sonra yaklaşık 150 çalışanını işten çıkardığını açıkladı.

A+A-

İşten çıkarmaların Kaliforniya'daki ofiste gerçekleştiğini belirten şirket açıklamasında, çıkarmaların gelirlerdeki düşüşten kaynaklandığını belirtti.

 

Dizi-film platformu Netflix, 10 yıl sonra ilk kez abone kaybı yaşadığını açıklamıştı. Şirketin bu açıklamasının ardından 1 ay sonra 150'ye yakın işçi işten çıkarıldı.

 

İşten çıkarmaların Kaliforniya'daki ofiste gerçekleştiğini duyuran Netflix, çıkarmaların şirket gelirindeki düşüşten kaynaklandığını açıkladı.

 

Bir Netflix temsilcisi, dün CNBC'ye verdiği demeçte, "Gelirlerimizin düşüşü ve yavaşlayan büyümemiz, maliyet artışını da düşürmek zorunda olduğumuz anlamına geliyor" dedi.

 

HİÇBİRİMİZ İŞ ARKADAŞLARIMIZA VEDA ETMEK İSTEMİYORUZ

 

 

Yetkili şöyle devam etti:

 

“Ne yazık ki, bugün çoğu ABD merkezli yaklaşık 150 çalışanı işten çıkarmak zorunda kalıyoruz. Bu değişiklikler, bireysel performanstan çok iş gereksinimleri tarafından yönlendiriliyor, bu da durumu oldukça zorlaştırıyor. Çünkü hiçbirimiz böyle harika iş arkadaşlarına veda etmek istemiyoruz. Bu çok zor geçiş sürecinde onları desteklemek için çok çalışıyoruz"

 

Firmanın hangi departmanlarında iş kayıplarının görüleceği açıklanmasa da Los Angeles Times; insan kaynakları, iletişim ve içerik bölümlerinin etkilendiğini aktardı.

 

 

2 MİLYON ÜYELİK SONLANDIRILDI

 

Netflix, 2022'nin ilk üç ayında 200 bin abone kaybettiğini açıklamış ve önümüzdeki çeyrekte 2 milyon üyeliğin daha sonlandırılacağını öngördüğünü belirtmişti.

 

Abone kaybı yaşayan şirketin hisseleri ise önceki çeyreğe göre yüzde 46 düşüşle 190 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

 

BİRÇOK PLATFORMDA İŞE ALIMLAR DURDURULDU

 

Sputnik'te yer alan habere göre, ABD ekonomisinin diğer sektörlerindeki güçlü istihdam artışına rağmen Amazon, Meta ve Twitter da dahil olmak üzere birçok teknoloji devi, işe alımları dondurduğunu duyurdu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler